Історія

Інженерно-економічний факультет – нинішній факультет економіки і управління був створений в 1973 році за  наказом Міністра вищої і середньої освіти УРСР № 219 від 25 квітня 1973 р.

За ним були закріплені кафедри: економіки і організації побутового обслуговування, вищої математики, хімічної технології, хімії, іноземних мов, політекономії, марксистсько-ленінської філософії.

В травні 1973 року першим деканом інженерно-економічного факультету було обрано Семенюка Валерія Івановича, кандидата технічних наук. Під його керівництвом факультет протягом тривалого часу посідав перші місця в інституті за успішністю та іншими показниками. За факультетом згідно рішення Ради інституту від 4 лютого 1973 року і ректорату від 4 серпня 1973 року було закріплено гуртожиток №3 з метою посилення ідейно-виховної роботи, підтримання зразкового порядку. Відповідальність за роботу студентської Ради гуртожитку була покладена на декана факультету, з його ініціативи з 1 вересня 1973 року традиційним стало щоденне чергування в гуртожитку викладачів інженерно-економічного факультету. Як результат, в цьому ж році  в змаганні за кращий гуртожиток колектив гуртожитку №3 посів третє місце з врученням грошової винагороди.

Згідно рішення Вченої Ради інституту від 15 травня 1974 року була створена Вчена Рада інженерно-економічного факультету: Семенюк В.І. – голова Ради – декан інженерно-економічного факультету, Кравченко М.Й. – вчений секретар, кандидат хімічних наук, старший викладач кафедри хімтехнології.

З вересня 1976 по вересень 1979 року на посаді декана інженерно-економічного факультету працював Венгржановський Віктор Антонович, кандидат хімічних наук. Проявив себе висококваліфікованим спеціалістом. Йому першому присвоєно університетське звання професора і видано диплом під номером 001. За його керівництва на факультеті активно почала розвиватись наукова діяльність викладачів та студентів: було виконано 7 держдоговірних робіт, проведено низку наукових конференцій, створений навчально-виробничий комплекс, почав працювати студентський будинок моделей. Значна увага приділялась покращенню якості навчання. За підсумками навчальних сесій студенти інженерно-економічного факультету, як правило, отримували перші місця. Так , наприклад, за підсумками зимової екзаменаційної сесії 1977-1978 навчального року успішність по факультету була найвищою в інституті – 97% – а якість склала 60%, за підсумками зимової екзаменаційної сесії 1978-1979 навчального року студенти факультету теж вибороли перше місце – успішність склала 96,3%, якісний показник – 61%. Значна увага приділялась розвитку спорту. Так, протягом 1976-1977 навчального року команда інженерно-економічного факультету посіла І місце в VII студентській спартакіаді і була нагороджена перехідним кубком і дипломом І ступеня, а декану факультету Венгржановському В.А. за значну роботу по організації студентського колективу і досягнуті успіхи в спорті оголошена подяка. Такої ж подяки удостоїлись заступник декана по фізкультурно-масовій роботі Грицьов Л.І. і голова колективу фізкультури, студент ІІІ курсу Яворський М.

В вересні 1979 року на посаду декана інженерно-економічного факультету був обраний доцент кафедри економіки промисловості і організації виробництва Семенцов Петро Павлович, доцент кафедри «Економіки і організації побутового обслуговування», з вересня 1983 року-кафедри «Організації і нормування праці». На посаді декана Семенцов П.П. продовжував розвивати факультет. Тактовний і одночасно вимогливий до студентів та викладачів, користувався їх повагою та авторитетом, за його ініціативи активно розвивалась матеріально-технічна база факультету, сприяючи покращенню рівня та якості навчання. Проводив значну роботу із розвитку науки на факультеті, за його керівництва факультетом досить активно функціонувала науково-дослідна лабораторія, метою якої було вдосконалення госпрозрахункових відносин на всіх рівнях управління сферою побутового обслуговування, вдосконалення системи управління якістю продукції і послуг під керівництвом професора Орлова О.О.

4 червня 1989 року Мінвуз УРСР перейменував ХТІПО в Хмельницький технологічний інститут (ХТІ).

6 вересня 1989 року інженерно-економічний факультет очолив Зварич Зіновій-Михайло Костянтинович, який з 18 січня 1977 року працював заступником декана факультету, випускник Львівського ордена Леніна державного університету імені І.Франка,  кандидат фізико-математичних наук. Будучи завідувачем кафедри вищої математики, виявив хороші організаторські здібності, був членом методичної Ради інституту відповідальним за втілення в навчальний процес ЕВМ. Вів значну наукову держбюджетну та госпдоговірну роботу, приймав активну участь в суспільно-політичній діяльності. В практику роботи викладачів факультету він ввів участь в огляді-конкурсі професорсько-викладацького складу на звання «Кращий лектор ХТІПО», старт якому був даний в 1984 році, неодноразово викладачі факультету виходили переможцями огляду конкурсу, так в 1985-1986 навчальному році ними стали Гуцал Ж.Д. – доцент кафедри політекономії та Ярош Д.В. доцент кафедри історії КПРС.

На посаді декана ІЕФ Зварич З-М. К. працював до 4 березня 1992 року.

Венгржановський Віктор Антонович
Зварич Зіновій-Михайло Костянтинович
Бондаренко Микола Іванович

В 1992 році деканом інженерно-економічного факультету був обраний випускник Київського національного університету ім Т.Г. Шевченка, кандидат економічних наук, доцент Бондаренко Микола Іванович. В 2007 році у зв’язку з реорганізацією вишу, був призначений директором Інституту економіки і управління при Хмельницькому національному університеті (такий статус університет одержав у 2004 році), а інженерно-економічний факультет дістав назву «Економічний». За період управління факультетом та інститутом Бондаренко М.І. досяг вагомих результатів: факультет неодноразово був провідним як у навчальній, так і в методичній та науковій роботі викладачів та студентів, спорті, проведенні культурно-виховних заходів.

Бабич Михайло Степанович
Бурий Сергій Антонович
Ревякін Олександр Сергійович

Активну допомогу в розбудові факультету внесли заступники декана. Заступником Бондаренка М.І. із навчально-методичної роботи починаючи з 1992 року працювали Рев’якін Олександр Сергійович, Бурий Сергій Антонович, Бабич Михайло Степанович, Любохинець Лариса Сергіївна. З 2000 року заступником декана з навчальної роботи працює Полозова Валентина Михайлівна, канд. економ наук. доцент, відмінник освіти. Вона налагодила чітке виконання навчальних планів і програм на факультеті, підтримує постійний зв’язок з кафедрами факультету із погодження планів навчально-методичної роботи, планів самостійної роботи студентів, виконання графіків навчального процесу кафедрами.

Заступником з виховної роботи з вересня 1992 по 2018 рік працювала Михальчик Тамара Василівна. Закінчила аспірантуру при Київському інституті харчової промисловості. Відмінник народної освіти. З вересня 2018 року по вересень 2022 року заступником декана з виховної роботи працювала Закрижевська Ірина Василівна канд. екон. наук, доцент, випускниця Хмельницького національного університету. З жовтня 2022 року заступником декана з профорієнтаційної роботи та роботи зі студентами працює Данілкова Анастасія Юріївна, канд. екон. наук, випускниця Хмельницького національного університету.

В результаті кількох реорганізацій університету у вересні 2013 року економічний факультет було об’єднано із факультетами бізнесу та менеджменту у єдиний факультет економіки і управління.